Cambridgeské skúšky

Všeobecne

Skúšky Cambridge ESOL sú svetovo vedúcim portfóliom certifikátov pre študentov angličtiny s ročnou účasťou asi 1,5 milióna študentov vo viac ako 135 krajinách. Väčšina kandidátov vníma cambridgeský certifikát ako vstupenku k praktickým výhodám – prijatie na univerzitu, rozšírenie pracovných príležitostí alebo otestovanie pokroku v angličtine. Pre iných sú skúšky Cambridge ESOL známkou dosiahnutia úspechu a v neposlednom rade odmenou.

Pre kandidátov je výhodou aj to, že skúšky Cambridge ESOL sú uznávané tisíckami vzdelávacích organizácií a zamestnávateľov po celom svete. Takmer každá univerzita vo Veľkej Británii, stovky iných v USA, Kanade, Austrálii, Novom Zélande a mnohých ďalších krajinách akceptujú cambridgeské certifikáty na úrovni C1 a C2 (Council of Europe) ako doklad o tom, že študent má dostačujúce jazykové schopnosti, aby zvládol štúdium v angličtine.

Rozhodli ste sa pre cambridgeský certifikát, aby ste dokázali perspektívnym zamestnávateľom, že máte jazykové zručnosti potrebné pre Vami zvolenú kariéru? Aj v tomto prípade sa môžete spoľahnúť na ich medzinárodnú pôsobnosť.

Ak sa zaujímate o štúdium na univerzite alebo kariérny rozvoj, kde je požadovaná určitá znalosť angličtiny, v prihláške nestačí uviesť iba „znalosť plynulá“. S neustále narastajúcim počtom ľudí na svete so znalosťou tohto jazyka to nestačí. Túto kvalifikáciu musíme niečím podložiť. Rešpektovaný, medzinárodne uznávaný certifikát založený na kvalitných procedúrach testujúci „skutočnú angličtinu“, bude určite dostatočným dôkazom.

Pre dodatočné informácie môžete navštíviť stránku www.britishcouncil.sk alebo www.cambridgeESOL.org.